2011-04-25
Új könyvek! :)
Rocky Road
:) avagy almás pite, ahogyan a Nagyim NEM készíti?! :)
2011-03-14
Barackos-habos pite
2011-03-13
Feketeszedres sajttorta
2010-11-27
Húsos-hagymás pite
Hozzávalók:
2010-11-14
Pelustorta
2010-11-05
Esküvői torta

Alul trüffel, középen mogyoró, felül szatmári szilva volt ez a csoda, és isteni finom.
Hamarosan új receptekkel jelentkezem!
2010-06-22
Új kávégép (frissítéssel!)
Hosszas vacillálás után döntöttünk úgy, hogy mégis beruházunk egy Nespresso kávégépbe. Igaz, hogy a kapszula darabára 100-130 Ft között mozog, de arra jutottunk, hogy ár-érték arányát tekintve még így is megéri nekünk. (A gondolatmenet az volt, hogy így ugyan 100 Ft-ért isszuk a kávét otthon, de kávéházi minőségű kávét, amit nem az eddigi jól bevált szarvasi kotyogónkba táplált Omnia kávéval kell egy súlycsoportba helyezni, hanem a kávéházi 300-350 Ft-os árhoz viszonyítani.) Szóval jól meggyőztük magunkat :) és íme az eredmény: De'longhi Lattissima EN 660 a becses neve és a Nespresso kávéfőzők családjába tartozik. Tud hideg és meleg tejhabot csinálni, egy gombnyomással gyárt ristretto-t, espresso-t, cappuccino-t vagy éppen egy jó kis lungo-t (pl. latte macchiato-t, a kedvencem!), éppen hogy esik jól.
Nem árulok zsákbamacsekot a http://www.choicebrand.hu/ oldalról rendeltem. Alapvetően nagy bátorság volt ez a részemről, mert meglehetősen bizalmatlan vagyok az ilyen "felújított" termékekkel kapcsolatosan, pláne hogy az eredei ár töredékéért jutottunk hozzá a masinához. A honlap azt hirdeti, hogy nem használt, vagy hibás gépeket árulnak, hanem olyanokat, amit a brit vásárló (elállási jogával élve) a kinti jogszabályok szerint x napon belül visszavitt a boltba, nem műszaki, hanem egyéb okok miatt. Utána ezt szépen újracsomagolják és mehet a boldog vásárlóhoz. (Kellett is venni "dugalj-átalakítót" vagy mit, mert a dugalj nem konform a mi konnektorunkkal.)
Remélem, hogy műszakilag kifogástalan terméket kaptunk, erre majd az idő és a napi használat adja meg a választ.
Addig is egy kis segítséget kérnék: nincs valamely kedves olvasómnak véletlenségből magyar nyelvű használati útmutatója ehhez a típushoz vagy nem tud olyan netes forrást, ahonnan hozzájuthatok? Keresgéltem már, de még nem jártam sikerrel.
Update: Közben tegnap este kipróbáltuk a masinát, remekül működik és nagyon finom kávét főz (alig bírtunk elaludni éjjel a bevitt koffeintől... :) ). Ráadásul kezelni is pofon egyszerű, úgyhogy elboldogulok a kapott idegennyelvű használati útmutatóval (látatlanban azt hittem, hogy bonyolultabb lesz a működése).
Nagyon klassz, hogy egy gombnyomásra készíti a kiválasztott kávét, a tejhabosításnál sincs az ember lányának a tej betöltésén és a gomb megnyomásán kívül semmi dolga (na jó, a csészét/poharat azért alá kell tenni :o) ). Praktikus, mert nem kell sokat szüttyögni a takarításával, a 'daily routine' annyi, hogy kapszula betesz, víz/tej betölt, csésze aláhelyez, gomb nyom, kávé szürcsöl, kapszulatartó kiürít, ha tejhabosítás volt egy gombnyomással a fúvókákat átöblít; egy lungo-gombnyomással főző átöblít és kész. Az egész nem több, mint öt perc.
2010-06-19
Kakaós-epres piskóta
A süti alapja tulajdonképpen a Horváth Ilona-féle vizes piskóta, amit nagy előszeretettel alkalmazok gyors gyümölcsös sütikhez. Ebben a kategóriában eddig a kedvencem az olvasztott étcsokiba és kókuszba forgatott meggyes piskóta volt, most felzárkózott mellé ez a habkönnyű epres süti is.
Hozzávalók:
kb. fél-háromnegyed kg felezett friss eper
30 dkg finomliszt
37,5 dkg porcukor
6 egész tojás
1 vaníliás cukor
1 cs. sütőpor
6 ek. forró víz
1 citrom leve és héja
kb. ¾ tábla ét - vagy tej - vagy fehércsoki
Elkészítés:
- A tojások fehérjét csipet sóval keményre verjük.
- A lisztet a sütőporral és a reszelt citromhéjjal elvegyítjük.
- A tojások sárgáját az apránként hozzáadott porcukorral és vaníliás cukorral fehéredésig, habosra keverjük. Hozzáadjuk a citromlevet és kanalanként a forró vizet, jól elkeverjük.
- Apránként hozzáadjuk a sütőporos-citromhéjas lisztet és jól elkeverjük.
- Kb. az egyharmadát kivesszük egy külön tálba, ebben elkeverjük a 2 ek. kakaóport. A kétféle masszához arányosan, óvatosan, fakanállal hozzákeverjük a felvert, kemény habot.
- A tepsit sütőpapírral kibéleljük és a fehér masszát elegyengetjük benne. A kakós masszából evőkanállal kupacokat petyegtetünk. A tetejét félbe vágott eperrel sűrűn kirakjuk.
- 180 C-ra előmelegített sütőben kb. 20 percig sütjük (tűpróba!).
- Ha kész, kivesszük és ha kissé langyos már, olvasztott étcsokival/tejcsokival/fehércsokival megcsíkozzuk.